BIBLIOTECZKA OKOLICY STRACHU

 

„Odmienne Stany Grozy” to Biblioteczka magazynu OkoLica Strachu, która w swojej kolekcji prezentuje najlepszych młodych autorów polskiego horroru.

 

W serii ukazały się:

 

Damian Zdanowicz – Kamienica Panny Kluk

„Kamienica panny Kluk przynosi porcję wspaniałego, ligottiańskiego weird fiction/post-horroru, w którym równie ważne jak same upiorne historie, jest całościowe podejście do literatury jako narzędzia pozwalającego dokonać zarówno uniwersalnych diagnoz rzeczywistości, jak i autorskiej ekspresji. Na tym wszak polega dobre pisarstwo, by farbami z palety osobistych przeżyć i przemyśleń namalować spójny obraz świata. By z doświadczenia jednostkowego wyprowadzić refleksję ogólną. Uważam Damiana za jednego z najzdolniejszych twórców literackiego horroru w Polsce w ogóle, już teraz”.

Wojciech Gunia

 

Damian Zdanowicz – ur. 1993 w Chełmnie. Pierwsze opowiadania inspirowane popularną literaturą grozy pisał już w latach szkolnych, lecz to odkrycie literatury niesamowitej, szczególnie autorstwa Thomasa Ligottiego, nadało jego prozie właściwy kierunek. Wśród szerszego grona odbiorców zadebiutował na łamach „Magazynu Histeria” opowiadaniami Teoria koszmaru i Układ immunologiczny.

 

 

 

 

 

Agnieszka Kwiatkowska – Drugi Peron i inne opowiadania

„Wieloma tekstami w tym zbiorze czytelnicy będą z pewnością zaskoczeni – a to przez niewiarygodny zmysł gawędziarski autorki. Na dodatek Agnieszka Kwiatkowska znakomicie porusza się w każdej z gatunkowych stylistyk. Czy to klasyczna opowieść o duchach, czy bardziej współczesna o ludziach noszących demony w sercach. Trud i znój pisarskiej prawdy w dużej mierze polega na tym, że musimy zmagać się z ciężką materią słów. Każdy z nas wie, jak trudno zmusić słowa do mówienia, jak sprawić, by nie były kalekimi krewnymi prawd noszonych za powiekami. Agnieszka Kwiatkowska będąca nie tylko pisarką, ale także i znakomitą redaktorką cudzej prozy, doskonale zna te zmagania z wielu punktów widzenia.

Krzysztof Maciejewski

 

Agnieszka Kwiatkowska – (ur. 1978). Z zawodu manikiurzystka, z pasji – pisarka oraz redaktorka. Mieszka w Warszawie. Wielbicielka sów, kuchni włoskiej, mocnej kawy i brytyjskich kryminałów. Pierwsze teksty z gatunku grozy opublikowała w magazynie „Histeria”. Kolejne publikacje pojawiły się na „Szortalu”, w „Bramie”, „Drabble na Niedzielę”, na „Okiem na Horror”, w „OkoLicy Strachu” oraz w „City 3” (wyd. Forma). Wkrótce pojawią się kolejne teksty – m.in. w antologii „Zwierzozwierz”, wyd. Gmork, oraz w „Słowiańskich koszmarach”.

 

 

 

 

W przygotowaniu: