REDAKCJA

Sebastian Sokołowski – rocznik 1975. Z wykształcenia magister politologii, jednak z polityką nie chce mieć nic wspólnego. Książki w domu towarzyszyły mu od najmłodszych lat. Na poważnie zaczął zbierać je w 1990 roku, gdy w księgarni zobaczył Nawiedzonego i Ocalonego Jamesa Herberta. Dzisiaj jego kolekcja to blisko 1500 tytułów. Fan twórczości Lovecrafta, Lumleya, Mastertona, Herberta, Lee i Koontza. Nie stroni także od innej literatury. W 2012 roku założył fanpage Okiem na Horror, następnie blog pod tym samym logo. Z tęsknoty za krwawymi okładkami stworzył fanpage Pokolenie Phantom Pressu, który przerodził się w wydawnictwo Phantom Books Horror, wydające współczesny b-klasowy horror. Działacz na rzecz promocji czytelnictwa, organizator spotkań z pisarzami min.: Wojciechem Chmielarzem, Katarzyną Bondą i Katarzyną Puzyńską, a także bloku literackiego na festiwalu Gryfcon. Promotor grozy, redaktor w polskagroza.pl (w 2015 r.) oraz współzałożyciel kwartalnika „Brama”. Pomysłodawca i redaktor naczelny w „OkoLicy Strachu”.

Miłośnik czarno białej fotografii, historii wypraw krzyżowych, kina azjatyckiego i piwa.

 

 

 


korsarzKrzysztof „Korsarz” Biliński (ur. 1978r. w Nowej Rudzie) – twórca zajmujący się kilkoma rodzajami sztuki, zainteresowany okultyzmem, fascynat szeroko pojętego horroru i science-fiction, fotograf, dźwiękowiec, duch niepokorny. Studiował polonistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jako muzyk i autor tekstów odpowiada za projekty muzyczne EGAHEER, VEDYMINI oraz po dziś dzień istniejący KORSARZ. Stworzył także soundtrack do gry komputerowej Hostile Dimension. Ma na swoim koncie zbiory poezji Legenda Utracona (1997), Czarne Róże Melancholii (1997) oraz Sympozjon przedśmiertne – Apogeum Nocy (2004). W latach 2006 – 2011 prowadził audycję radiową „Misterium Dźwięku i Słowa” najpierw na antenie Radia Bez Kitu, a następnie Radia Panteon. Obecnie jest redaktorem naczelnym i producentem audycji „Misterium Grozy”, poświęconej tematyce szeroko rozumianej grozy. Fascynuje się pracą nad cyfrowym masteringiem dźwięku oraz renowacją nagrań analogowych i współpracuje z wytwórnią THRASHING MADNESS. W wolnych chwilach smakosz piw regionalnych z małych browarów z całego świata. W redakcji „OkoLicy Strachu” zajmuje się pracami związanymi z techniczną stroną magazynu, dba o dział publicystyki oraz wyraża swoje uwagi na temat nadesłanych tekstów. Sam również pisze publicystykę i teksty naukowe. Jego praca o gatunku powieści okultystycznej została wydana przez Ośrodek Badawczy Facta Ficta w zbiorze Światy Grozy.

 

 


Marta Sobiecka – studiuje dziennikarstwo na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego, na co dzień pracuje w branży, czasem za biurkiem, a czasem jako freelancer. Debiutowała w 2014 roku opowiadaniem „O bon matsuri” w czasopiśmie „Nowa Fantastyka”. W roku 2012 podjęła współpracę z portalem EFANTASTYKA, gdzie działa po dzień dzisiejszy recenzując prozę polską i zagraniczną. Zawsze zaangażowana w kilka projektów naraz, nie wyobraża sobie życia bez pisania. Uwielbia muzykę Amon Tobina.