5/5 - (3 votes)

Ogrom dostępnych zabawek dla dzieci czasem powoduje, że nie wiadomo na co się zdecydować. Być może wolisz wyjść nieco poza schemat klasycznych klocków lub lalek? Jeśli chcesz zapewnić swojemu maluchowi wartościowe i bezpieczne akcesoria, warto wybrać edukacyjne zabawki dla dzieci w sklepie taniaksiazka.pl, które będą dostarczać dużo radości i jednocześnie wspierać prawidłowy rozwój malucha. A może w domu masz artystyczną duszę, która szuka kreatywnych możliwości? Z pomocą przychodzą artystyczne zabawki dla dzieci! Akcesoria plastyczne czy zestawy “Zrób to sam” już czekają!

Edukacja i rozwój

Edukacyjne zabawki dla dzieci wspierają wieloaspektowy rozwój małego organizmu. W zależności od preferencji i wieku dziecka możesz zdecydować się na różnorodne propozycje.

Interaktywne frajda dla dzieciaków

Interaktywne zabawki to akcesoria, które najczęściej wydają jakieś dźwięki i posiadają wiele dodatkowych możliwości. Są odpowiednie dla dzieci w różnym wieku, ponieważ dostępne są różne formy skomplikowania. Może to być edukacyjna kostka mówiąca, która posiada funkcje typowe dla młodszych dzieci. Skupia się głównie na zmyśle dotyku i wesołych dźwiękach.

Dla starszych dzieci ciekawe będą interaktywne zabawki w kształcie zwierząt, gdzie niektóre są dodatkowo zdalnie sterowane. Dla pasjonatów automatyki pasować będą futurystyczne roboty, które posiadają odmienne funkcje. Bardzo rozwijające jest też magiczne mówiące pióro, które po dotknięciu określonego miejsca w książeczce opowiada o tym, czym jest. Umożliwia również liczne gry i quizy. 

Niemała gratka dla małych melomanów

Niektóre dzieci zafascynowane są dźwiękami. Już od najmłodszych lat warto pielęgnować w nich tę pasję i pomóc rozwijać zainteresowania. Choć dla rodziców wizja ta może być przerażająca, szeroki asortyment dziecięcych instrumentów muzycznych aż zachęca do zakupu. Dla najmłodszych można zdecydować się na prostą grzechotkę lub marakasy. Na późniejszym etapie rozwoju odpowiedni będzie już bębenek lub tamburyn. Dla starszych dzieci w sam raz będą cymbałki, drewniane flety czy mini gitary. Dzieci będą w stanie na tych instrumentach wykonywać już proste melodie, np. zasłyszane w ulubionych bajkach. 

Artystycznie i kreatywnie

Jeśli w domu masz małego artystę, który chętniej niż łyżeczką wymachuje pędzelkiem, warto rozważyć liczne propozycje zabawek, które rozwijają te pasje u dzieci.

Masy plastyczne dla małego rzeźbiarza

Masy plastyczne są świetnym ćwiczeniem fizycznym dla małych rączek. Możesz postawić na pełną kreatywność dziecka i zdecydować się na klasyczne zestawy kolorowych plastelin i modelin. Maluch ma wtedy pełną swobodę działania i nic go nie ogranicza. Jeśli jednak Twoja pociecha woli konkrety, ciekawym pomysłem są zestawy kreatywne. Dziecko może w jednej chwili zostać dentystą lub kucharzem serwującym burgery. 

Własny warsztat jubilerski

To propozycja dla starszych dzieci, ze względu na liczne, małe elementy. Twoja pociecha może wcielić się w mistrza jubilerstwa i tworzyć zestawy biżuterii, których ograniczeniem będzie tylko dziecięca wyobraźnia. Zaprojektuj swoją własną bransoletkę i zamów u małego specjalisty!

DIY, czyli zrób to sam

Czasem dziecko ma ochotę zabawić się w konstruktora, projektanta lub chemika i stworzyć samo coś od podstaw. Z pomocą przychodzą zestawy “Zrób to sam”. Maluch może zabawić się w powrót do przeszłości i poćwiczyć garncarstwo. A może zainteresuje się produkcją zapachowych mydełek i perfum, które swoim zapachem będą umilać zabawę. Dla ćwiczenia zręcznych paluszków trafioną propozycją będą zestawy origami.